VI Eliminacyjny Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix

30. października br. w mikołowskim klubie bilardowym SILVER CLUB miał miejsce VI Eliminacyjny Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix , do którego przystąpiło 40 zawodników – z województw. śląskiego (najliczniejsza grupa), małopolskiego i opolskiego.

Turniej rozgrywano w odmianę „Dziewiątka”, gdzie gry eliminacyjne zostały rozegrane w 6 grupach systemem każdy z każdym do 4 wygranych partii. Następnie czterech najlepszych bilardzistów z każdej grupy awansowała do gier finałowych, które rozgrywano już systemem pucharowym do 6 wygranych partii. Blisko dwunastogodzinna rywalizacja odnotowała następujących zwycięzców …

Finaliści

1 miejsce – Krzysztof Kandora (Mikołów)
2 miejsce – Daniel Koman (Bielsko Biała)
3 miejsce – Krystian Niebieszczański (Kraków), Tomasz Delinowski (Opole)
5 miejsce – Paweł Grzanka (Sosnowiec), Mariusz Gołdyn (Proszowice, woj. małopolskie), Dawid Sobiech (Lubliniec), Osoroo Enkhbayar (Zabrze/Mongolia)

Najlepsza ósemka bilardzistów otrzymała karty upominkowe do bilardowego sklepu w Mysłowicach, natomiast najlepsza czwórka – okazałe trofea sportowe.

Turnieje w pool-bilardzie z cyklu grand prix nie miałyby miejsca gdyby nie wsparcie: Ministra Sportu (wsparcie finansowe i realizacja zadania publicznego pn. „Sport dla Wszystkich”) oraz Burmistrza Mikołowa (fundatora okazałych trofeów sportowych na tegoroczne rozgrywki bilardowe).

Tegoroczny cykl rozgrywek składający się z sześciu turniejów eliminacyjnych wyłonił najlepszych 24 graczy, którzy awansowali do turnieju finałowego. Wielki finał odbędzie się już 20 listopada br., a tradycyjnie miejscem potyczek bilardowych będzie SILVER CLUB.

Zobacz:
(1) Szczegółowe wyniki
(2) Ranking
(3) Uczestnicy Turnieju Finałowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: