VI Eliminacyjny Turniej w Skacie Sportowym z cyklu Grand Prix

28. października br. w Gospodzie Myśliwskiej w Orzeszu Woszczycach miał miejsce VI Eliminacyjny Turniej w Skacie Sportowym z cyklu Grand Prix. Do turnieju przystąpiło 39 skaciorzy, którzy rozegrali łącznie 3 serie gier po 32 rozdania.

Blisko pięciogodzinna rywalizacja wyłoniła następujących zwycięzców …

1 miejsce – Paździor Tomasz (Pszczyna)- 2936 pkt.
2 miejsce – Tchórz Henryk (Warszowice) -2819 pkt.
3 miejsce – Kąsek Andrzej (Szczejkowice)-2808 pkt.

Organizator zapewnił wszystkim uczestnikom konsumpcję, a najlepsza trójka szkaciorzy otrzymała okazałe trofea sportowe. Sprawny przebieg turnieju to zasługa Ernesta Waloszyńskiego (sędzia główny), Adriana Szafrańca (sędzia techniczny) i Andrzeja Konska (organizator).

Turnieje w skacie sportowym z cyklu grand prix nie miałyby miejsca gdyby nie wsparcie: Ministra Sportu (wsparcie finansowe i realizacja zadania publicznego pn. „Sport dla Wszystkich”) oraz Burmistrza Miasta Orzesze (wsparcie finansowe i realizacja zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”).

Tegoroczny cykl rozgrywek wyłonił na podstawie pięciu najlepszych wyników z sześciu turniejów eliminacyjnych 24 graczy, którzy awansowali do turnieju finałowego. Wielki Finałowy Turniej w Skacie Sportowym odbędzie się 27. listopada br. o godz. 9.30, a miejscem karcianych rozgrywek będzie Gospoda Myśliwska w Orzeszu Woszczycach.

Zobacz: Pełne wyniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: