XXII RODZINNY RAJD ROWEROWY ZA NAMI

Dzisiaj w południe zakończyliśmy kolejny Rodzinny Raj Rowerowy. Naszą bazą była „Oblacka Przystań” w Lublińcu, miejscu przyjaznym dla rowerzystów. W tym roku spotkaliśmy się w grupie składającej się z: czwórki młodzieży (bo jak się ma ponad dziesięć lat to przecież młodzież), dziewięciu pań i jedenastu panów.

Nasz rajd rozpoczęliśmy rowerowymi rozgrywkami w dwóch wariantach: kto przejedzie wyznaczony odcinek pod górę najszybciej i kto przejedzie inny wyznaczony odcinek najwolniej. Emocje były ogromne, choć wszyscy traktowaliśmy to jako zabawę i nie oczekiwaliśmy nagród. Wyłoniono najlepszych zawodników w trzech kategoriach: młodzież, kobiety i mężczyźni.

Wieczór zakończyliśmy przy grach planszowych, które po raz drugi przyniosły nam wiele emocji i zabawy. Tym razem nie szukaliśmy najlepszych, po prostu bawiliśmy się jak dzieci. Graliśmy w Grzybobranie, Chińczyka, Gęsi, Dobble i Texas Holdem Poker.

Sobota była dniem rowerowym. Już o godzinie 10 wszyscy czekaliśmy na rozpoczęcie trasy jak się okazało w trakcie, bardzo urozmaiconej. Musieliśmy pokonać fragmenty dróg wysypanych kamieniami, przeprowadzić rowery przez piaski, ale i tak większą częścią trasa biegła szlakami rowerowymi – a to sama przyjemność z jazdy. Do hotelu dotarliśmy trochę zmęczeni ale mega zadowoleni. Głównie z tego że daliśmy radę!

Wieczorna kolacja przemieniła się w wspólne biesiadowanie. Dzięki sponsorom: Ministerstwu Sportu i Turystyki (realizacja i wsparcie finansowe zadania publicznego „Sport dla Wszystkich”), wszystkim Związkom Zawodowym działającym przy Elektrowni Łaziska, LensMed z Tychów i Burmistrzowi Miasta Łaziska Górne czekały na nas drobne upominki. Żeby było weselej grą w Bingo wyznaczaliśmy kolejność odbioru tych upominków.

Niedziela przywitała nas słońcem, dlatego po śniadaniu i wymeldowaniu z pokoi hotelowych kilkuosobowa grupa wyruszyła na kolejną trasę. Tym razem krótszą, ale równie ciekawą jak sobotnia.

W sumie wykręciliśmy ponad 62 kilometry. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za czynny udział w sportowych zmaganiach, wspaniałą zabawę, wspólnie spędzony mega pozytywny czas. Jak myślicie, powtórzymy taką imprezę za rok? Już dzisiaj zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: