IV Eliminacyjny Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix

21 sierpnia br. w mikołowskim klubie bilardowym SILVER CLUB miał miejsce IV Eliminacyjny Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix , do którego przystąpiło 42 zawodników – z województw. śląskiego (najliczniejsza grupa), małopolskiego i opolskiego.

Turniej rozgrywano w odmianę „Dziewiątka”, gdzie gry eliminacyjne zostały rozegrane w 8 grupach systemem każdy z każdym do 4 wygranych partii. Następnie czterech najlepszych bilardzistów z każdej grupy awansowała do gier finałowych, które rozgrywano już systemem pucharowym do 6 wygranych partii. Ponad dwunastogodzinna rywalizacja odnotowała następujących zwycięzców …

1 miejsce – Piotr Tomiczek (Bielsko Biała)
2 miejsce – Osorgochoo Enkhbayar (Mongolia/Zabrze)
3 miejsce – Rafał Stępnik (Sosnowiec), Krzysztof Kandora (Mikołów)
5 miejsce – Olek Balcer (Chorzów), Jan Wierzchowski (Katowice), Andrzej Dziobkowski (Wodzisław Śląski), Arkadiusz Macioł (Mikołów)

Najlepsza ósemka bilardzistów otrzymała karty upominkowe do bilardowego sklepu w Mysłowicach, natomiast najlepsza czwórka – okazałe trofea sportowe.

Turnieje w pool-bilardzie z cyklu grand prix nie miałyby miejsca gdyby nie wsparcie: Ministra Sportu (wsparcie finansowe i realizacja zadania publicznego pn. „Sport dla Wszystkich”) oraz Burmistrza Mikołowa (fundatora okazałych trofeów sportowych na tegoroczne rozgrywki bilardowe).

Tegoroczny cykl rozgrywek to sześć turniejów eliminacyjnych, z których najlepszych 24 graczy awansuje do turnieju finałowego. Kolejny, V Eliminacyjny Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix odbędzie się dopiero 25 września br. o godz. 9:30 (link do zapisów), a miejscem potyczek bilardowych będzie SILVER CLUB. Serdecznie zapraszamy.

Zobacz:
(1) Szczegółowe wyniki
(2) Ranking

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: