III Eliminacyjny Turniej w Skacie Sportowym z cyklu Grand Prix

29 lipca br. w Gospodzie Myśliwskiej w Orzeszu Woszczycach miał miejsce III Eliminacyjny Turniej w Skacie Sportowym z cyklu Grand Prix. Do turnieju przystąpiło 40 skaciorzy oraz 1 junior, którzy rozegrali łącznie 3 serie gier po 32 rozdania.

Blisko pięciogodzinna rywalizacja wyłoniła następujących zwycięzców …

1 miejsce – Szymała Tomasz (Żory) – 2722 pkt.
2 miejsce – Żołneczko Adam (Orzesze Zazdrość)– 2696 pkt.
3 miejsce – Lotawiec Marek (Pszczyna) – 2554 pkt.


Organizator zapewnił wszystkim uczestnikom konsumpcję, a najlepsza trójka szkaciorzy otrzymała okazałe trofea sportowe. Sprawny przebieg turnieju to zasługa Ernesta Waloszyńskiego (sędzia główny), Adriana Szafrańca (sędzia techniczny) i Andrzeja Konska (organizator).

Turnieje w skacie sportowym z cyklu grand prix nie miałyby miejsca gdyby nie wsparcie: Ministra Sportu (wsparcie finansowe i realizacja zadania publicznego pn. „Sport dla Wszystkich”) oraz Burmistrza Miasta Orzesze (wsparcie finansowe i realizacja zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”).

Tegoroczny cykl rozgrywek to sześć turniejów eliminacyjnych, z których najlepszych 24 graczy awansuje do turnieju finałowego. Kolejny, IV Eliminacyjny Turniej w Skacie Sportowym z cyklu Grand Prix odbędzie się w piątek, tj. 26 sierpnia br. o godz. 16.00, a miejscem karcianych rozgrywek będzie Gospoda Myśliwska w Orzeszu Woszczycach . Serdecznie zapraszamy.

Zobacz:
(1) Szczegółowe wyniki 3 turnieju
(2) Ranking po 3 turniejach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: