II Eliminacyjny Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix

26 czerwca br. w mikołowskim klubie bilardowym SILVER CLUB miał miejsce II Eliminacyjny Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix , do którego przystąpiło 25 zawodników – z województw. śląskiego (najliczniejsza grupa), małopolskiego i opolskiego.

Turniej rozgrywano w odmianę „Dziewiątka”, gdzie gry eliminacyjne zostały rozegrane w 4 grupach systemem każdy z każdym do 4 wygranych partii. Następnie czterech najlepszych bilardzistów z każdej grupy awansowała do gier finałowych, które rozgrywano już systemem pucharowym do 6 wygranych partii. Dziewięciogodzinna rywalizacja odnotowała następujących zwycięzców …

1 miejsce – Arkadiusz Macioł (Mikołów)
2 miejsce – Krzysztof Delinowski (Opole)
3 miejsce – Sebastian Grabowski (Bielsko Biała), Tomasz Kalinowski (Orzesze)
5 miejsce – Daniel Koman (Bielsko Biała), Krzysztof Kandora (Mikołów), Piotr Tomiczek (Bielsko Biała), Tomasz Delinowski (Opole)

Najlepsza ósemka bilardzistów otrzymała karty upominkowe do bilardowego sklepu w Mysłowicach, natomiast najlepsza czwórka – okazałe trofea sportowe.


Turnieje w pool-bilardzie z cyklu grand prix nie miałyby miejsca gdyby nie wsparcie: Ministra Sportu (wsparcie finansowe i realizacja zadania publicznego pn. „Sport dla Wszystkich”) oraz Burmistrza Mikołowa (fundatora okazałych trofeów sportowych na tegoroczne rozgrywki bilardowe).

Tegoroczny cykl rozgrywek to sześć turniejów eliminacyjnych, z których najlepszych 24 graczy awansuje do turnieju finałowego. Kolejny, III Eliminacyjny Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix odbędzie się już 31 lipca br. o godz. 9:30 (link do zapisów), a miejscem potyczek bilardowych będzie SILVER CLUB. Serdecznie zapraszamy.

Zobacz:
(1) Szczegółowe wyniki
(2) Ranking

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: