IX Deblowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym

W dniach od 4 do 5 czerwca br. w Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym „Żabka” w Łaziskach Górnych zostały rozegrane IX Deblowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym o Puchar SSK Elektro, które zostały objęte honorowym patronatem Starosty powiatu mikołowskiego.

Organizatorem Mistrzostw byli: Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne „ELEKTRO” oraz firma VIRMAN. W tenisowej imprezie wystartowało 30 uczestników, najlepszych i czołowych tenisistów powiatu mikołowskiego w grach deblowych.

Uczestnicy eliminacyjnych gier porannych

Eliminacje zostały rozegrane w czterech grupach systemem „każdy z każdym”, gdzie najlepsze dwie pary deblistów z każdej grupy awansowały do fazy finałowej, w której wpierw miały miejsce pojedynki ćwierćfinałowe, półfinałowe i na zakończenie mecze o miejsce pierwsze i trzecie. Wszystkie gry zarówno eliminacyjne i finałowe rozgrywano do dwóch wygranych setów od stanu 2:2 w gemach, przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywano „super tie-break”.

Uczestnicy eliminacyjnych gier popołudniowych

Bez porażki do gier finałowych z pierwszych miejsc w grupie awansowali …

Robert Ablewski – Tadeusz Mania, Marek Rajwa – Grzegorz Kida, Patrycja Komarska – Andrzej Rosół i Aleksander Moćko – Marcin Cieśla.  W gronie finalistów, notując tylko jedną porażkę w grach eliminacyjnych znaleźli się również: Mirosław Duży (starostwa powiatu mikołowskiego) – Adil Hilmi, Krzysztof Mirek – Adam Bara, Celina Śledź – Mirosław Śledź i Bogdan Wesołowski – Janusz Kubas.

Wszystkie pojedynki fazy pucharowej były bardzo zacięte, w których w większości o zakończeniu gema decydował „złoty punkt”. W ćwierćfinałach doszło do niespodzianki, w której faworyzowana para Rajwa – Kida uległa 1:2 (4-6,6-2, 9-11) z Celiną i Mirkiem Śledź. Niestety przegrana na tym etapie rozgrywek wyeliminowały tych tenisistów z dalszej części rozgrywek plasując ich i tak na wysokim piątym miejscu. Podobny los dotknął również kolegów: Wesołowski – Kubas, Mirek – Bara i Duży – Hilmi.

Pierwszymi finalistami zostali para Komarska – Rosół, którzy pokonali swoich rywali (Kittel – Rajwa) 2:0 w setach (6-3, 6-3). Zwycięstwo w drugim półfinale zanotowali Moćko-Cieśla zwyciężając bardzo pewnie 2:0 (6-2, 6-2) z Celiną i Mirkiem Śledź.

W małym finale (walka o 3 miejsce) wygrali 2:0 (6-3, 6-3) debliści Robert Ablewski-Tadeusz Mania , którzy tym sposobem uplasowali się na najniższym stopniu podium podczas tegorocznych Mistrzostw. Główny mecz Mistrzostw to wręcz perfekcyjna gra obu par deblowych, w którym jednak więcej błędów było po stronie Olka i Mirka, co przełożyło się niestety na niekorzystny dla nich końcowy wynik 0-2 (4-6, 3-6). W ten sposób Patrycja Komarska i Andrzej Rosół mogli w geście triumfu wnieść w górę trofea sportowe będące nagrodą dla mistrzowskiej pary deblistów.


Najlepsi tenisiści Mistrzostw (najlepsza czwórka) otrzymali z rąk Henryka Zientka (Prezes firmy VIRMAN) i Tomasza Kalinowskiego (Prezes SSK ELEKTRO) puchary oraz nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Starostwo powiatowe.

IX Deblowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym zostały zrealizowane dzięki wsparciu finansowym: Ministerstwa Sportu i Turystyki (realizacja zadania publicznego pn. „Sport dla Wszystkich) i Burmistrza Miasta Łaziska Górne (realizacja zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”). Partnerami Mistrzostw byli również: Klinika Okulistyczna LensMed z Tychów oraz VIRMAN w Łazisk Gornych- Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe.

Zobacz: Wyniki gier eliminacyjnych – Finałowych

Zestawienie zwycięzców dotychczasowych Mistrzostw:
I Deblowe Mistrzostwa ‘2014: Henryk Zientek – Mirosław Duży
II Deblowe Mistrzostwa ‘2015: Mirosław Śledź – Łukasz Śledź
III Deblowe Mistrzostwa ‘2016: Piotr Słotwiński – Tomasz Dąbrowski
IV Deblowe Mistrzostwa ‘2017: Robert Ablewski – Andrzej Rosół
V Deblowe Mistrzostwa ‘2018: Piotr Hess – Dariusz Wiater
VI Deblowe Mistrzostwa ‘2019: Robert Ablewski – Grzegorz Kida
VII Deblowe Mistrzostwa ‘2020: Mirosław Śledź – Marcin Cieśla
VIII Deblowe Mistrzostwa ‘2021: Marek Rajwa – Aleksander Moćko
IX Deblowe Mistrzostwa ‘2022: Patrycja Komarska Andrzej Rosół

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: