Rodzinne Rajdy Rowerowe w sezonie 2021

Sezon rowerowy roku 2021 zakończony. Sympatycy jazdy rowerowej spotykali się 6 razy na jednodniowych niedzielnych wypadach oraz na tradycyjnym weekendowym rajdzie pn. XXI Rodzinny Rajd Rowerowy, który miał miejsce pod koniec września br.

W oczekiwaniu na prom

Uczestnicy dojeżdżali własnym transportem do wskazanych wcześniej punktów zbiórki. W sakwach rowerowych czy plecakach zawsze kanapki i napoje, a nawet pyszne domowe ciasta.

W czasie sześciu jednodniowych wypraw rowerzyści pokonali ponad 250 kilometrów, a po dodaniu do tego 75 kilometrów z weekendowego pobytu w rejonie Puszczy Niepołomickiej zrobił się dystans ponad 330 wykręconych kilometrów. Duma z wykręconych kilometrów (niejednokrotnie pod górkę) była dla każdego bezcenna.

Każdy rajd prowadził w inny fragment naszego pięknego śląskiego rejonu. Odwiedzono różne akweny – rybnicki, świerklański, goczałkowicki, dziećkowicki i pławniowicki. Były również przeprawy promem przez Odrę. Podczas rajdów „trafiono” na targ staroci w Pszczynie, zlot starych samochodów w ruinach zamku w Sławikowie, zawody hippiczne w Niepołomicach i wyścig kolarski po Puszczy.

Bywało tak, iż ze względu na niekorzystną aurę rowery, buty i ubrania domagały się porządnego mycia. Jednakże uczestnik rajdu mógł również dostrzec pozytywy przygody rowerowej i oczekiwał kolejnej.

Reasumując, po pierwsze – wielkie gratulacje należą się wszystkim uczestnikom zorganizowanych rajdów, po drugie – wielkie podziękowania dla wszystkich związków zawodowych działających w Elektrowni Łaziska, dzięki którym uczestnicy otrzymali akcesoria rowerowe w postaci bidonów podczas finałowego weekendowego rajdu. Po trzecie gratulacje i podziękowania dla Irka Wróbla, nie tylko za wręcz profesjonalnie zaprojektowanie każdej trasy, ale również zaangażowanie i chęci, bez których jej uczestnicy nie osiągnęliby takiego wyniku. Krótko mówiąc wielka jego zasługa.

Do zobaczenia w nowym sezonie. Zapraszamy wszystkich chętnych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: