VIII Deblowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym o Puchar Prezesa SSK ELEKTRO

W dniach od 26 do 27 czerwca br. w Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym „Żabka” w Łaziskach Górnych zostały rozegrane VIII Deblowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym o Puchar SSK Elektro, które zostały objęte honorowym patronatem Starosty powiatu mikołowskiego.

Organizatorem Mistrzostw byli: Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne „ELEKTRO” oraz firma VIRMAN. Ponownie do tenisowej imprezy zgłosił się komplet 32 uczestników, najlepszych i czołowych tenisistów powiatu mikołowskiego w grach deblowych.

Eliminacje zostały rozegrane w czterech grupach systemem „każdy z każdym”, gdzie najlepsze dwie pary deblistów z każdej grupy awansowały do fazy finałowej, w której wpierw miały miejsce pojedynki ćwierćfinałowe, półfinałowe i na zakończenie mecze o miejsce pierwsze i trzecie. Wszystkie gry zarówno eliminacyjne i finałowe rozgrywano do dwóch wygranych setów od stanu 2:2 w gemach, przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywano „super tie-break”.

Do gier fazy finałowej rozgrywanej drugiego dnia awansowali …

… Norbert Kittel – Henryk Bojdoł, Ireneusz Orłowski – Jarosław Dutkiewicz, Krzysztof Duda – Kamil Strzymszok, Tadeusz Mania – Andrzej Gostomski, Robert Ablewski – Adrian Braszczok, Aleksandra Gonsior Śleziona – Kaziemierz Kaszok, Marek Rajwa – Aleksander Moćko oraz Henryk Zientek – Mirosław Duży.

Wszystkie pojedynki fazy pucharowej były bardzo zacięte, w których w większości o zakończeniu gema decydował „złoty punkt”. W ćwierćfinałach doszło do kilku niespodzianek. Dwie faworyzowane pary (Robert Ablewski – Adrian Braszczok oraz Ireneusz Orłowski – Jarosław Dutkiewicz) doznały niespodziewanych porażek. Ci pierwsi ulegli 1:2 (3-6, 6-3, 11-13) z deblistami Duda – Strzymszok, natomiast Ci drudzy doznali porażki również 1:2 (6-7, 7-5, 3-10) z deblistami Zientek – Duży. Niestety przegrana na tym etapie rozgrywek wyeliminowały tych tenisistów z dalszej części rozgrywek plasując ich i tak na wysokim piątym miejscu. Na piątym miejscu swój udział zakończyli również: Norbert Kittel – Henryk Bojdoł oraz Aleksandra Gonsior Śleziona – Kaziemierz Kaszok.

Finalistami zostali para Rajwa-Moćko, którzy pokonali swoich rywali (Mania-Gostomski) 2:1 w setach (6-4, 4-6, 10-4). Podobny los dotknął również tenisistów Zientek-Duży, którzy również ulegli 0:2 (6-7, 5-7) tenisistom Duda– Strzymszok.

W małym finale (walka o 3 miejsce) wygrali 2:1 (3-6, 7-5, 10-4) debliści Tadeusz Mania – Andrzej Gostomski, którzy tym sposobem uplasowali się na najniższym stopniu podium podczas tegorocznych Mistrzostw. 

Główny mecz Mistrzostw był “teatrem jednego aktora” – znakomita gra Marka i Olka dała prowadzenie już od samego początku, które w miarę kolejnych zaciętych wymian powiększało się o ważne punkty i przyniosło wysoką pewną i efektowną wygraną 2-0 (6-3, 6-3) z „czarnym koniem Mistrzostw”, jakimi byli Kamil i Krzysiek. W ten sposób Marek Rajwa i Aleksander Moćko mogli w geście triumfu wnieść w górę puchar będący nagrodą dla mistrzowskiej pary deblistów.

Podsumowując, VIII Deblowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym o Puchar Prezesa SSK-Elektro przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier. Większość pojedynków fazy eliminacyjnej, jak i pucharowej było bardzo zaciętych, w których w większości o zakończeniu gema decydował „Złoty punkt”. Ponadto, wszyscy uczestnicy mieli zapewniony szeroki wachlarz zimnych napojów oraz konsumpcję w postaci świeżych owoców, drobnych przekąsek i dania serwowanego na gorąco. Niezmiernie cieszącym faktem było rozegranie i zakończenie wszystkich pojedynków w planowanym terminie, o dziwo – przy przychylnej ku temu aurze.

Wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymali pamiątkowe medale, natomiast najlepsza ósemka otrzymała z rąk Mirosława Dużego (Starosta powiatu mikołowskiego), Henryka Zientka (Prezes firmy VIRMAN) i Tomasza Kalinowskiego (Prezes SSK ELEKTRO) puchary oraz nagrody rzeczowe.

Realizując VIII Deblowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym zrealizowano zadanie publiczne ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Łazisk Górnych. Podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia przekazano informację o realizacji zadania publicznego m.in. ze środków otrzymanych od Miasta Łaziska Górne

Zobacz: Wyniki gier eliminacyjnych – Finałowych (wkrótce dostępne)

Zestawienie zwycięzców dotychczasowych Mistrzostw:
I Deblowe Mistrzostwa ‘2014: Henryk Zientek – Mirosław Duży
II Deblowe Mistrzostwa ‘2015: Mirosław Śledź – Łukasz Śledź
III Deblowe Mistrzostwa ‘2016: Piotr Słotwiński – Tomasz Dąbrowski
IV Deblowe Mistrzostwa ‘2017: Robert Ablewski – Andrzej Rosół
V Deblowe Mistrzostwa ‘2018: Piotr Hess – Dariusz Wiater
VI Deblowe Mistrzostwa ‘2019: Robert Ablewski – Grzegorz Kida
VII Deblowe Mistrzostwa ‘2020: Mirosław Śledź – Marcin Cieśla
VIII Deblowe Mistrzostwa ‘2021: Marek Rajwa – Aleksander Moćko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: