XXVII Otwarte Mistrzostwa Polski Energetyków w Pool-Bilardzie

11-13 grudnia br. w mikołowskim klubie bilardowym SILVER-CLUB miały miejsce XXVII Otwarte Mistrzostwa Polski Energetyków w Pool-Bilardzie. Oprócz energetyków, w realizacji tegorocznego projektu mogli wystartować wszyscy sympatycy gry w bilard za wyjątkiem bilardzistów z Ekstraklasy i listy TOP 100 oraz medalistów Mistrzostw Polski.

Do Mistrzostw zgłosiło się łącznie 42 zawodników, którzy rywalizowali w odmianę „9-BIL” w grach indywidualnych i deblowych na 12 stołach bilardowych. I tak …


Klasyfikacja gier deblowych:
1 miejsce – Krzysztof Gardjas & Tomasz Malinowski (Łódź)
2 miejsce – Tomasz Pietras & Tomasz Delinowski (Opole)
3 miejsce – Michał Blachowski (Czerwionka) & Filip Kołtowski (Jaworzno)
3 miejsce – Daniel Koman (Bielsko-Biała) & Gabrielf Muzolf (Inwałd)

Zobacz: szczegółowe wyniki gier deblowych

Klasyfikacja gier indywidualnych:
1 miejsce – Arkadiusz Macioł (Mikołów)
2 miejsce – Piotr Tomiczek (Bielsko-Biała)
3 miejsce – Tomasz Delinowski (Opole), Gabriel Muzolf (Inwałd)
5 miejsce – Tomasz Dymerski (Toruń), Osorgochoo Enkhbayar (Zabrze/Mongolia), Daniel Koman (Bielsko-Biała), Tomasz Kalinowski (Orzesze)

Zobacz: szczegółowe wyniki gier indywidualnych

Mistrzostwa przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier. Zawody sportowe zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Sportu (bez publiczności, dostęp do sali gier mieli tylko wyłącznie uczestnicy Mistrzostw). Każdy osoba będąca w obiekcie sportowym koniecznie stosowała się do Regulaminu obiektu w zakresie przeciwdziałania SARS-CoV-2.

Najlepsi zawodnicy zarówno w grach indywidualnych oraz deblowych otrzymali okazałe trofea sportowe oraz vouchery do sklepu bilardowego w Mysłowicach.

Impreza została zrealizowana m.in. dzięki wsparciu z Ministerstwa Sportu (realizacja zadania publicznego „Sport dla Wszystkich”). Podziękowania należą się również partnerom Mistrzostw: Klinika Okulistyczna LENSMED z Tychów i Fundacja Energetyka na rzecz Polski Południowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: