Finałowy Turniej w Pool-Bilardzie cyklu Grand Prix

22 listopada br. w mikołowskim klubie bilardowym SILVER CLUB miał miejsce Finałowy Turniej w Pool-Bilardzie cyklu Grand Prix  w odmianę „9-BIL”, w którym wystąpiło najlepszych 24 zawodników wyłonionych w drodze czterech turniejów eliminacyjnych. Startujący reprezentowali województwa: śląskie, opolskie, małopolskie i świętokrzyskie.

Uczestnicy Turnieju Finałowego

Faza eliminacyjna została rozegrana w grupach systemem każdy z każdym do 5 wygranych partii, gdzie najlepszych czterech zawodników z każdej grupy awansowało do gier finałowych, które rozgrywano już systemem pucharowym do 7 wygranych partii. Blisko dwunastogodzinna rywalizacja wyłoniła następujących najlepszych bilardzistów finałowego turnieju …

1 miejsce –  Piotr Twerdyk (Gliwice)
2 miejsce – Dawid Cieślak (Opole)
3 miejsce – Arkadiusz Macioł (Mikołów), Paweł Błachowski (Opole)
5 miejsce – Gabriel Muzolf (Inwałd), Krzysztof Delinowski (Opole), Przemysław Fundament (Kraków), Tomasz Kalinowski (Orzesze).


Najlepsza ósemka bilardzistów otrzymała karty upominkowe do bilardowego sklepu w Mysłowicach, natomiast dodatkowo najlepsza czwórka – okazałe puchary.

Turnieje eliminacyjne oraz finałowy w pool-bilardzie z cyklu grand prix nie miałyby miejsca gdyby nie wsparcie: Ministra Sportu (realizacja zadania publicznego pn. „Sport dla Wszystkich” oraz Burmistrza Mikołowa (fundatora okazałych trofeów sportowych na tegoroczne rozgrywki bilardowe).

Zobacz:
(1) Szczegółowe wyniki gier Turnieju Finałowego
(2) Ranking po czterech turniejach eliminacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: