IV Eliminacyjny Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix

25 października br. w mikołowskim klubie bilardowym SILVER CLUB miał miejsce IV Eliminacyjny Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix  w odmianę „9-BIL”. Przy obowiązujących restrykcjach związanych z koronowirusem rozgrywki zostały przeprowadzone zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu dot. zasad bezpieczeństwa w sporcie.

Do turnieju przystąpili zawodnicy z województw: śląskiego, opolskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Faza eliminacyjna została rozegrana w grupach systemem każdy z każdym do 4 wygranych partii, gdzie najlepszych czterech zawodników z każdej grupy awansowało do gier finałowych, które rozgrywano już systemem pucharowym do 6 wygranych partii. Blisko dziesięciogodzinna rywalizacja wyłoniła następujących najlepszych bilardzistów czwartego turnieju …


1 miejsce –  Paweł Błachowski (Opole)
2 miejsce – Osorgochoo Enkhbayar (Mongolia/Zabrze)
3 miejsce – Arkadiusz Macioł (Mikołów), Tomasz Kalinowski (Orzesze)
5 miejsce – Krzysztof Delinowski (Opole), Piotr Twerdyk (Gliwice), Przemysław Fundament (Kraków), Tomasz Delinowski (Opole).

Najlepsza ósemka bilardzistów otrzymała karty upominkowe do bilardowego sklepu w Mysłowicach, natomiast dodatkowo najlepsza czwórka – okazałe trofea sportowe.

Ponadto, po tym turnieju została również wyłoniona grupa najlepszych graczy, którzy wezmą udział w Turnieju finałowym (22 listopad br.).

Turnieje w pool-bilardzie z cyklu grand prix nie miałyby miejsca gdyby nie wsparcie: Ministra Sportu (realizacja zadania publicznego pn. „Sport dla Wszystkich” oraz Burmistrza Mikołowa (fundatora okazałych trofeów sportowych na tegoroczne rozgrywki bilardowe).

Zobacz:
(1) Szczegółowe wyniki IV Turnieju (gry grupowe oraz faza pucharowa)
(2) Ranking końcowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: