XX Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie

Od 24 do 26 września br. na krytych kortach Politechniki Śląskiej w Gliwicach miały miejsce XX Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie. Wszyscy zgłoszeni uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe. Mecze eliminacyjne rozgrywano systemem “każdy z każdym” w grupach, natomiast fazę finałową (ćwierćfinały, półfinały, finały) – systemem pucharowym.


Kategoria M-1.
Jak w ubiegłym roku, najlepiej dysponowanym zawodnikiem Mistrzostw był Adam Umnicki (TAURON Sprzedaż), który nie doznał podczas Mistrzostw żadnej porażki. Na drugim miejscu Sławomir Horodecki (PGE GiEKSA Oddział Elektrownia Turów). Na najniższym stopniu podium – Adam Spyra (PGNiG TERMIKA) oraz Waldemar Butanowicz (PGNiG TERMIKA), który spróbował swoich sił w młodszej i silniejszej kategorii.

Kategoria M-2.
W kategorii „starszych panów”, bez udziału w niej dominatora trudno było wskazać pewnego faworyta. Zacięte pojedynki, często wyłaniające zwycięzców w dopiero w trzecim super-tiebreakowym secie ukształtowały następującą trójkę Mistrzostw:
1 miejsce – Piotr Kwiatkowski (TAURON Dystrybucja Oddział Bielsko Biała)
2 miejsce – Daniel Sierakowski (TAURON Wytwarzanie)
3 miejsce – Tadeusz Michałczak (TAURON Dystrybucja Oddział Kraków), Piotr Kucjas (TAURON Wytwarzanie)

Wszyscy uczestniczy Mistrzostw otrzymali zestaw upominków – koszulki pamiątkowe z motywem tenisowym, a najlepsi – trofea sportowe i bony wartościowe.

Zobacz: Wyniki gier eliminacyjnych M-1 i M-2 oraz finałowych

Podsumowując, XX Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier.

Impreza została zrealizowana m.in. dzięki wsparciu z Ministerstwa Sportu (realizacja zadania publicznego „Sport dla Wszystkich”) oraz Kliniki Okulistycznej LensMed z Tychów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: