VII Deblowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym

W dniach od 12 do 13 września br. w Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym „Żabka” w Łaziskach Górnych zostały rozegrane VII Deblowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym o Puchar SSK Elektro, które zostały objęte honorowym patronatem Starosty powiatu mikołowskiego.

Organizatorem Mistrzostw byli: Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne „ELEKTRO” oraz firma VIRMAN. Ponownie do tenisowej imprezy zgłosił się komplet 32 uczestników, najlepszych i czołowych tenisistów powiatu mikołowskiego w grach deblowych.

Plakat-2020-VII-Deblowe-Mistrzostwa-w-Tenisie-Ziemnym-w2

Eliminacje zostały rozegrane w czterech grupach systemem „każdy z każdym”, gdzie najlepsze dwie pary deblistów z każdej grupy awansowały do fazy finałowej, w której wpierw miały miejsce pojedynki ćwierćfinałowe, półfinałowe i na zakończenie mecze o miejsce pierwsze i trzecie. Wszystkie gry zarówno eliminacyjne i finałowe rozgrywano do dwóch wygranych setów od stanu 2:2 w gemach, przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywano „super tie-break”.


Bez porażki do gier finałowych z pierwszych miejsc w grupie awansowali …

… Aleksander Moćko – Maksymilian Król, Mirosław Śledź – Marcin Cieśla, Robert Ablewski – Wojtek Spałek oraz Piotr Kwiatkowski – Jan Różycki. W gronie finalistów znaleźli się również Krzysztof Jakubaszek – Kazimierz Kaszok, Michał Kittel – Marek Rajwa, Aleksandra Gonsior Śleziona – Ireneusz Orłowski i Henryk Bojdoł – Grzegorz Kida.

Wszystkie pojedynki fazy pucharowej były bardzo zacięte, w których w większości o zakończeniu gema decydował „złoty punkt”. W ćwierćfinałach doszło do kilku niespodzianek. Dwie faworyzowane pary (Robert Ablewski – Wojtek Spałek oraz Piotr Kwiatkowski – Jan Różycki) doznały niespodziewanych porażek. Niestety przegrana na tym etapie rozgrywek wyeliminowały tych tenisistów z dalszej części rozgrywek plasując ich i tak na wysokim piątym miejscu.

Finalistami zostali para Śledź– Cieśla, którzy pokonali swoich rywali (Kittel – Rajwa) 2:0 w setach (6-3, 7-5). Podobny los dotknął również tenisistów Jakubaszek – Kaszok, którzy ulegli również 0:2 (4-6, 2-6) tenisistom Moćko – Król.

W małym finale (walka o 3 miejsce) wygrali 2:0 (7-6, 6-3) debliści Michał Kittel – Marek Rajwa, którzy tym sposobem uplasowali się na najniższym stopniu podium podczas tegorocznych Mistrzostw. Główny mecz Mistrzostw był „teatrem jednego aktora” – znakomita gra Mirka i Marcina dała prowadzenie już od samego początku, które w miarę kolejnych zaciętych wymian powiększało się o ważne punkty i przyniosło wysoką pewną i efektowną wygraną 2-0 (6-2,6-4) z bardzo groźnym i nieobliczalnym rywalem, jakimi byli Olek i Maks (szkoda, że nie wykorzystali szansy w drugim secie przy stanie 4:4 i prowadzeniu 40:15). W ten sposób Mirosław Śledź i Marcin Cieśla mogli w geście triumfu wnieść w górę puchar będący nagrodą dla mistrzowskiej pary deblistów.

Podsumowując, VII Deblowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym o Puchar Prezesa SSK-Elektro przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier. Większość pojedynków fazy eliminacyjnej, jak i pucharowej było bardzo zaciętych, w których w większości o zakończeniu gema decydował „Złoty punkt”. Ponadto, wszyscy uczestnicy mieli zapewniony szeroki wachlarz zimnych napojów oraz konsumpcję w postaci świeżych owoców, drobnych przekąsek i dania serwowanego na gorąco. Niezmiernie cieszącym faktem było rozegranie i zakończenie wszystkich pojedynków w planowanym terminie, przy bardzo przychylnej ku temu aurze.

Najlepsi tenisiści Mistrzostw (najlepsza ósemka) otrzymali z rąk Mirosława Dużego (Starosta powiatu mikołowskiego), Aleksandra Wyry (Burmistrz Miasta Łaziska Górne),  Henryka Zientka (Prezes firmy VIRMAN) i Tomasza Kalinowskiego (Prezes SSK ELEKTRO) puchary oraz nagrody rzeczowe.

Realizując VII Deblowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym zrealizowano zadanie publiczne Burmistrza Miasta Łazisk Górnych.

Zobacz: Wyniki gier eliminacyjnych – Finałowych

Zestawienie zwycięzców dotychczasowych Mistrzostw:
I Deblowe Mistrzostwa '2014: Henryk Zientek – Mirosław Duży
II Deblowe Mistrzostwa '2015: Mirosław Śledź – Łukasz Śledź
III Deblowe Mistrzostwa '2016: Piotr Słotwiński – Tomasz Dąbrowski
IV Deblowe Mistrzostwa '2017: Robert Ablewski – Andrzej Rosół
V Deblowe Mistrzostwa '2018: Piotr Hess – Dariusz Wiater
VI Deblowe Mistrzostwa '2019: Robert Ablewski – Grzegorz Kida

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: