I Eliminacyjny Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix

2 sierpnia br. w mikołowskim klubie bilardowym SILVER CLUB miał miejsce I Eliminacyjny Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix . Turniej rozgrywano w odmianę „Dziewiątka”. Gry eliminacyjne zostały rozegrane w grupach systemem każdy z każdym do 4 wygranych partii. Następnie najlepszych czterech graczy z każdej grupy awansowało do gier finałowych, które rozgrywano już systemem pucharowym do 6 wygranych partii. Po ponad 8 godzinnej rywalizacji najlepsza ósemka bilardzistów prezentowała się następująco …

1 miejsce – Tomasz Kalinowski (Orzesze)
2 miejsce – Paweł Błachowski (Opole)
3 miejsce – Arkadiusz Macioł (Mikołów), Łukasz Królikowski (Opole)
5 miejsce – Piotr Twerdyk (Gliwice), Daniel Koman (Bielsko Biała), Dawid Cieślak (Opole), Osorgochoo Enkhbayar (Mongolia/Zabrze).

Najlepsza ósemka bilardzistów otrzymała karty upominkowe do bilardowego sklepu w Mysłowicach, natomiast najlepsza czwórka – okazałe trofea sportowe.

Turnieje w pool-bilardzie z cyklu grand prix nie miałyby miejsca gdyby nie wsparcie: Ministra Sportu (realizacja zadania publicznego pn. „Sport dla Wszystkich” oraz Burmistrza Mikołowa (fundatora okazałych trofeów sportowych na tegoroczne rozgrywki bilardowe).

Tegoroczny cykl rozgrywek to cztery turnieje eliminacyjne, z których najlepszych 24 graczy awansuje do turnieju finałowego. Kolejny, II Eliminacyjny Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix odbędzie się już 30 sierpnia br. o godz. 9:30, a miejscem potyczek bilardowych będzie SILVER CLUB. Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: