IV Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołowa

17 listopada br. w mikołowskim klubie bilardowym SILVER CLUB miał miejsce IV Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołowa. Tym razem do potyczek bilardowym przystąpiło 29 zawodników, którzy rozgrywali turniej w odmianę „Dziewiątka”. Gry eliminacyjne zostały rozegrane w 5 grupach systemem każdy z każdym do 4 wygranych partii. Następnie najlepsza trójka z każdej grupy awansowała do gier finałowych (w tym również jeden zawodnik z czwartego miejsca z najlepszym bilansem punktowym), które rozgrywano już systemem pucharowym do 6 wygranych partii. Po ponad 10 godzinnej rywalizacji najlepsza ósemka bilardzistów prezentowała się następująco:

1 miejsce – Jan Wierzchowski (Chorzów)
2 miejsce – Paweł Błachowski (Opole)
3 miejsce – Arkadiusz Macioł (Mikołów), Osoroo Enkhbayar (Mongolia/Mikołów)
5 miejsce – Piotr Twerdyk (Gliwice), Andrzej Dziobkowski (Wodzisław Śląski), Daniel Koman (Bielsko Biała), Piotr Tomiczek (Bielsko Biała)

Najlepsza ósemka bilardzistów otrzymała karty upominkowe do bilardowego sklepu w Mysłowicach, natomiast najlepsza czwórka – okazałe trofea sportowe.

Z racji tego, iż czwarty turniej był ostatnim turniejem z cyklu grand prix najlepszym bilardzistą rankingu, w którym liczono trzy najlepsze występy został Osoroo Enkhbayar (Mongolia/Mikołów). O zwycięstwie w rankingu decydował ostatni mecz finałowy, w którym szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zaprzepaścił Paweł Błachowski ulegając w meczu finałowym z Jankiem Wierzchowskim. W ten sposób to właśnie sympatyczny Osoroo otrzymał Puchar za wygrany cykl.

Turnieje w pool-bilardzie z cyklu grand prix nie miałyby miejsca gdyby nie wsparcie: Ministra Sportu i Turystyki (realizacja zadania publicznego pn. „Sport dla Wszystkich” w ramach podzadania „Upowszechnianie sportu w społeczeństwie” z zakresu „Upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych” pn. „Upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych”) oraz Burmistrza Mikołowa (fundatora okazałych pucharów na wszystkie cztery turnieje w pool-bilardzie z cyklu grand prix).

Zobacz:
(1) Wyniki gier eliminacyjnych (grupowych)
(2) Wyniki gier finałowych
(3) Końcowy ranking

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: