III Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołowa

6 października br. w mikołowskim klubie bilardowym SILVER CLUB miał miejsce III Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołowa. Tym razem do potyczek bilardowym przystąpiło 26 zawodników, którzy rozgrywali turniej w odmianę „Dziesiątka”. Gry eliminacyjne zostały rozegrane w 5 grupach systemem każdy z każdym do 4 wygranych partii. Następnie najlepsza trójka z każdej grupy awansowała do gier finałowych, które rozgrywano już systemem pucharowym do 6 wygranych partii. Po blisko 10 godzinnej rywalizacji najlepsza ósemka bilardzistów prezentowała się następująco:

1 miejsce – Osoroo Enkhbayar (Mongolia/Mikołów)
2 miejsce – Paweł Balon (Siemianowice Śląskie)
3 miejsce – Piotr Twerdyk (Gliwice), Paweł Błachowski (Opole)
5 miejsce – Tomasz Kalinowski (Orzesze), Krzysztof Kandora (Mikołów), Arkadiusz Macioł (Mikołów), Piotr Tomiczek (Bielsko Biała)

Turnieje w pool-bilardzie z cyklu grand prix nie miałyby miejsca gdyby nie wsparcie: Ministra Sportu i Turystyki (realizacja zadania publicznego pn. „Sport dla Wszystkich” w ramach podzadania „Upowszechnianie sportu w społeczeństwie” z zakresu „Upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych” pn. „Upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych”) oraz Burmistrza Mikołowa (fundatora okazałych pucharów na wszystkie cztery turnieje w pool-bilardzie z cyklu grand prix).

Kolejny i ostatni, IV Turniej w Pool-Bilardzie z cyklu Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołowa odbędzie się 17 listopada br. Uczestnicy turnieju będą rywalizować w odmianę „Dziewiątka”. Do zobaczenia

Zobacz:
(1) Wyniki gier eliminacyjnych (grupowych)
(2) Wyniki gier finałowych
(3) Ranking po 3 turniejach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.