XIX Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie

Od 26 do 28 września br. w ośrodku sportowym „Tenis Sport Center” w Gliwicach miały miejsce XIX Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie. Wszyscy zgłoszeni uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe. Tym razem, z racji niskiej frekwencji wszystkie mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” w grupach.

Plakat_MPE_HalowyTenis2019

Kategoria M1.
Jak w ubiegłym roku, pierwsza trójka bez zmian. Najlepiej dysponowanym zawodnikiem Mistrzostw był Adam Umnicki (TAURON Sprzedaż), który nie doznał podczas Mistrzostw żadnej porażki. Na drugim miejscu Adam Spyra (PGNiG TERMIKA). Na najniższym stopniu podium – Piotr Gołębiowski (TAURON Polska Energia).

Kategoria M2.
W kategorii „starszych panów” pewnie zwyciężył Waldemar Butanowicz (PGNiG TERMIKA). Podczas ceremonii zamknięcia Mistrzostw zapowiedział, że w następnych jubileuszowych XX-tych Mistrzostwach wystartuje w młodszej mocniejszej kategorii. Na drugim miejscu również bez niespodzianki – Ireneusz Strzelec (PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko-Kamienna). O miejscu na najniższym stopniu podium decydował bilans setów pomiędzy trzema zawodnikami. Najkorzystniejszy wynik zanotował Piotr Kucjas (TAURON Wytwarzanie).

Wszyscy uczestniczy Mistrzostw otrzymali zestaw upominków – koszulki pamiątkowe, upominki tenisowe, a najlepsi – trofea sportowe i bony wartościowe.

Zobacz: >>>Wyniki gier<<<

Podsumowując, pomimo „turbulencji” związanych z wynajęciem i rezerwacją obiektu sportowego, XIX Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier.

Krótko mówiąc, po raz kolejny impreza bardzo udana. Zainteresowani tenisiści udziałem w jubileuszowych XX Mistrzostwach powinni zarezerwować sobie następujący termin 24-26 wrzesień 2020 r. Do zobaczenia za rok 🙂

Impreza została zrealizowana m.in. dzięki wsparciu z Ministerstwa Sportu i Turystyki (realizacja zadania publicznego „Sport dla Wszystkich”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: