Co w 2019 roku?

Wzorem lat poprzednich w Kalendarzu Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego Elektro znajdzie się blisko 40 imprez sportowo-rekreacyjnych, które zostaną pogrupowane na  imprezy ogólnopolskie dla energetyków oraz firm współpracujących, otwarte zawody sportowo-rekreacyjne oraz otwarte zawody z cyklu grand prix.  Pewniakami są następujące otwarte zawody sportowo-rekreacyjne cieszące się dużym zainteresowaniem i popularnością:

  • III i IV Zawody w Wędkarstwie Spławikowym (zbiornik wodny Elektrowni Łaziska Górne 27 kwiecień 21 wrzesień)
  • XVIII i XIX Rodzinny Rekreacyjny Rajd Rowerowy (Górki Wielkie 10-12 maj oraz kierunek woj. opolskie – miejsce w trakcie ustaleń 6-8 wrzesień)
  • VI i VII Rodzinne Regaty Żeglarskie (Jezioro Żywieckie Zarzecze 18-19 maj 14-15 wrzesień)
  • IX i X Rodzinne Zawody w Strzelectwie Sportowym (LOK Ruda Śląska Kochłowice 1 czerwiec 31 sierpień)
  • VI Zawody rekreacyjne dla członków Koła SEP nr 4 – II Spływ Kajakowy (Mała Panew 13 lipiec)
  • VI Piknik Piłkarski – Turniej piłki nożnej z okazji Święta Szlaku Zabytków Techniki (Łaziska Górne 8 czerwiec).
  • VI Zawody Kartingowe o Puchar Prezesa SSK Elektro (Tor kartingowy Zyg-Zak Bielsko-Biała – termin w trakcie ustaleń, a zawody wyłącznie dla uczestników Walnego zebrania).

Nie zabraknie na pewno zawodów z cyklu grand prix w bowlingu i w skacie sportowym, dla których Stowarzyszenie otrzymało informację o „wsparciu” z Urzędów Miejskich w Łaziskach Górnych i w Orzeszu. Tradycyjnie, zawody bowlingowe będą rozgrywane w kręgielni Miejskiego Ośrodka i Sportu w Łaziskach Górnych, natomiast miejscem rozrywek skata sportowego będzie Gospoda Myśliwska w Orzeszu Woszczycach. Zarówno dla hobbystów bowlingu oraz skata zaplanowano po cztery turnieje. W miejsce dotychczasowych zawodów bilardowych z cyklu grand prix zostały zaplanowane dwa odrębne turnieje. Pierwszy Turniej w Pool-Bilardzie o Puchar Prezesa SSK Elektro odbędzie się już 1 lutego w klubie bilardowym Silver Club w Mikołowie.

W drugim półroczu czeka nas realizacja następujących mistrzostw rangi ogólnopolskiej:

  • XIX Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie (Tenis Sport Center Gliwice 26-28 wrzesień)
  • XV Drużynowy Puchar Polski Energetyków w Pool-Bilardzie (Green Club Gdańsk 11-13 październik)
  • XI Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu (Bielsko Biała 6-8 listopad)

W planach jest również wykonanie Mistrzostw dla pracowników i emerytów TAURON Wytwarzanie w Tenisie Ziemnym, Wędkarstwie Spławikowym, Bowlingu, Pool-Bilardzie i Skacie Sportowym. Niestety, ich realizacja jest pod znakiem zapytania, gdyż branża energetyczna stoi przed kolejnym wyzwaniem „oszczędnościowym”.

Zarząd Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego Elektro oczekuje na rozstrzygnięcie konkursu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz pojawienie się nowych konkursów, co jest szansą na wpisanie do Kalendarza kolejnych dodatkowych wydarzeń sportowych.

Wszystkie ww. zawody sportowe zostaną zapisane w interaktywnym Kalendarzu w niniejszym serwisie sportowym.

Ponadto, Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro otwarte jest na pomysły członków, działania zbieżne z jego charakterem, ale z jednym warunkiem: „Nie do wszystkiego posiadamy gotowe recepty, w niektórych trzeba wykazać się samemu”. Czekamy na Wasze inicjatywy!

Do zobaczenia na arenach sportowych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: