XVIII Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie

Od 27 do 29 września br. w ośrodku sportowym „Tenis Sport Center” w Gliwicach miały miejsce XVIII Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie. Wszyscy zgłoszeni uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe. Mecze eliminacyjne rozgrywano systemem „każdy z każdym” w grupach, natomiast fazę finałową (ćwierćfinały, półfinały, finały) – systemem pucharowym.

Kategoria M1.
Najlepiej dysponowanym zawodnikiem Mistrzostw był Adam Umnicki (TAURON Sprzedaż), który nie doznał podczas Mistrzostw żadnej porażki oraz w finale pokonał 2:0 (6:2, 6:1) Adama Spyrę (PGNiG TERMIKA). Na najniższym stopniu podium znaleźli się Andrzej Mały (PGiEKSA Oddział Elektrownia Turów) po przegranej z Umnickim 0:2 (0:6, 0:6) oraz Piotr Gołębiowski (TAURON Polska Energia), któremu zrewanżował się Adam Spyra 1:2 (7:6, 0:6, 8:10).

Najlepsza czwórka w kategorii M1:
1 miejsce – Adam Umnicki (TAURON Sprzedaż)
2 miejsce – Adam Spyra (PGNiG TERMIKA)
3 miejsce – Piotr Gołębiowski (TAURON Polska Energia)
3 miejsce – Andrzej Mały (PGiEK O/Elektrownia Turów)

Kategoria M2.
Kategoria „starszych panów”, w której dominatorem jest Waldemar Butanowicz (PGNiG TERMIKA) była blisko niespodzianki. Ireneusz Strzelec (PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko-Kamienna) zmusił Waldemara do rozstrzygnięcie meczu finałowego dopiero w super tiebreak’u 2-1 (6:3, 4:6, 10:6). Z brązowymi medalami Tadeusz Michałczak (TAURON Dystrybucja S.A. Oddział Kraków) oraz Adam Ryszka (TAURON Wytwarzanie). Obydwoje urwali swoim rywali raptem 2 gemy, Tadeusz po jednym gemie w każdym secie 0:2 (1:6, 1:6), natomiast Adam próbował walczyć tylko w drugim secie 0:2 (0:6, 2:6).

Najlepsza czwórka w kategorii M2:
1 miejsce – Waldemar Butanowicz (PGNiG TERMIKA)
2 miejsce – Ireneusz Strzelec (PGE Dystrybucja O/Skarżysko-Kamienna)
3 miejsce – Adam Ryszka (TAURON Wytwarzanie)
3 miejsce – Tadeusz Michałczak (TAURON Dystrybucja O/Kraków)

Wszyscy uczestniczy Mistrzostw otrzymali podczas uroczystej otwarcia zestaw upominków, a najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii okazałe trofea sportowe oraz bony wartościowe.

Podsumowując, XVIII Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier. Ale to wszystko nie wydarzyłoby się, gdyby nie przychylność partnerów Mistrzostw: TAURON Sprzedaż, Kliniki Okulistycznej LensMed z Tychów, Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego VIRMAN z Łazisk Górnych.

Krótko mówiąc, po raz kolejny impreza bardzo udana i już teraz wszyscy chętni tenisiści powinni rezerwować następny termin, aby w niej wystartować. Na następnych Mistrzostwach planowane są również gry deblowe.  Do zobaczenia za rok również w Gliwicach.

Zobacz wyniki gier eliminacyjnych i finałowych.

Jeden komentarz do “XVIII Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: