V Deblowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym o Puchar Prezesa SSK Elektro

26 maja br. w Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym „Żabka” w Łaziskach Górnych zostały rozegrane V Deblowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym o Puchar SSK Elektro. Organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro”. Ponownie do tenisowej imprezy zgłosił się komplet 32 uczestników, najlepszych i czołowych tenisistów powiatu mikołowskiego i okolic oraz pracowników Grupy TAURON.

 

Eliminacje zostały rozegrane w czterech grupach systemem „każdy z każdym”, gdzie najlepsze dwie pary deblistów z każdej grupy awansowały do fazy finałowej, w której wpierw miały miejsce pojedynki ćwierćfinałowe, półfinałowe i na zakończenie mecze o miejsce pierwsze i trzecie. Wszystkie gry zarówno eliminacyjne i finałowe rozgrywano do dwóch wygranych setów od stanu 2:2 w gemach, przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywano „super tie-break”.

W grach eliminacyjnych tym razem nie było niespodzianek. Do gier ćwierćfinałowych zakwalifikowały się tylko i wyłącznie wszystkie rozstawione pary. Jedyną parą z Grupy TAURON, która awansowała do gier finałowych byli Robert Ćwik – Piotr Kwiatkowski (TAURON Dystrybucja). Pozostali (z TAURON Wytwarzanie: Tomasz Sojka – Ryszard Ryguła, Piotr Kucjas – Krzysztof Strzoda, Michał Plewik – Krzysztof Jakubaszek) swoją „tenisową przygodę” zakończyli na etapie gier grupowych.

Wszystkie pojedynki fazy ćwierćfinałowej były bardzo zacięte, w których w większości o zakończeniu gema decydował „złoty punkt”. Przegrana 0:2 (5:7, 2:6) na tym etapie rozgrywek wyeliminowały tenisistów Ćwik-Kwiatkowski z dalszej części rozgrywek plasując ich i tak na wysokim piątym miejscu. Ostatecznie do grona najlepszej czwórki awansowały pierwsze rozstawione cztery pary, a finalistami zostali para Piotr Hess – Dariusz Wiater, którzy pokonali swoich rywali (Robert Ablewski – Maciej Garczyński) 2:1 w setach (6:2, 3:6, 10:7). Podobny los dotknął również tenisistów Patryk Słodowik – Krzysztof Stefańczyk – ulegli 0:2 tenisistom Andrzej Rosół – Zbigniew Więcław.

W meczu głównym Mistrzostw w pierwszym i drugim secie miała miejsce wyrównana gra obu par, a o zwycięstwie musiał zadecydować trzeci decydujący set. Znakomita i perfekcyjna gra Piotrka i Darka dała prowadzenie już od samego początku, które w miarę kolejnych zaciętych wymian powiększało się o ważne punkty i przyniosło wysoką, pewną i efektowną wygraną 10:3 z bardzo groźnym i nieobliczalnym rywalem, jakimi byli Andrzej i Zbyszek. W ten sposób Piotr Hess i Dariusz Wiater mogli w geście triumfu wnieść w górę puchar będący nagrodą dla mistrzowskiej pary deblistów.

Podsumowując, V Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym o Puchar Prezesa SSK-Elektro przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier. Wszyscy uczestnicy mieli zapewniony szeroki wachlarz zimnych napojów oraz konsumpcję w postaci świeżych owoców, drobnych przekąsek i dań serwowanych na gorąco. Cieszącym faktem było rozegranie i zakończenie wszystkich pojedynków tenisowych przy znakomitych warunkach pogodowych.

Wielkie podziękowanie należą się dla Heńka Zientka (VIRMAN) za wsparcie zawodów. Ponadto, realizując ww. Mistrzostwa zrealizowano zadanie publiczne pn.: Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – Poszerzenie oferty aktywnego wypoczynku oraz promocja sportu i funkcji integralno-społecznych kultury fizycznej pn. „ZAGRAJ RAZEM Z NAMI – ZAWODY DLA MIESZKAŃCÓW ŁAZISK GÓRNYCH I OKOLIC”.

Zobacz szczegółowe wyniki gier: eliminacjefinały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: