XII Mistrzostwa Polski Energetyków w Halowej Piłce Nożnej „OLDBOY” o Puchar Prezesa Zarządu PGE S.A.

Głównym organizatorem Mistrzostw była sekcja Piłki Nożnej Towarzystwa Sportu i Rekreacji „JUPITER” działającego przy Elektrowni Bełchatów. Zawody zostały rozegrane w hali widowiskowo sportowej KWB Bełchatów mieszczącej się w Bełchatowie w dniach 22-24 marca 2018 r. W Mistrzostwach wzięło udział 19 drużyn 10 osobowych reprezentujących różne grupy branży energetycznej, w tym piłkarze reprezentujący Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro (składający się m.in. z pracowników TAURON Wytwarzanie S.A. i TAURON Serwis Sp. z o.o.) z kapitanem Ireneuszem Dyrska na czele.

Nasi piłkarze rozegrali wspaniałe mistrzostwa. W pierwszych dwóch dniach gładko i szczęśliwie rozprawili się z rywalami w grach eliminacyjnych. Tym sposobem awansowali do rozgrywek planowanych na ostatni dzień Mistrzostw, gdzie na drodze do finału mieli groźnego przeciwnika jakim była ekipa PGE GiEK S.A. – Oddział Elektrownia Bełchatów.

Dramaturgia, zwrot akcji, zmiana wyników trzymała wszystkich w wielkim napięciu do samego końca, a decydujące rozstrzygnięcia nastąpiły w ostatnich akcjach meczu. W normalnym czasie gry wynik 2:2, tak więc wszystko rozstrzygnęło się w rzutach karnych, 5-4 dla Stowarzyszenia Elektro.

Finał Mistrzostw „JUPITER” PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów kontra Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro. Przebieg finału, zagrania piłkarzy, niewykorzystane sytuacje wspaniałe interwencje bramkarzy trzymały w napięciu wszystkich licznie zgromadzonych kibiców do samego końca. Mimo wszystko zwycięstwo 0-2 Stowarzyszenia Elektro uznano jako małą niespodziankę.

Wszystkie drużyny uczestniczące w Mistrzostwach otrzymały puchary, pamiątkowe koszulki i statuetki. Nie zabrakło również wielu nagród indywidualnych w tym wylosowane piłki i koszulki z podpisami zawodników Skry Bełchatów, wielokrotnych Mistrzów Polski w piłce siatkowej.

W trakcie ceremonii zakończenia i zamknięcia Mistrzostw oraz przed meczem finałowym można było obejrzeć i podziwiać pokazy trików piłkarskich w wykonaniu zaproszonych przez organizatorów Mistrza Świata – Pawła Skórę i Dawida Krzyżowskiego. Najlepsi freestylerzy w Polsce przeprowadzili również warsztaty piłkarskie z młodymi adeptami piłki nożnej z GKS Bełchatów rocznik 2010. Trampkarze z Bełchatowa wyprowadzali finalistów przed meczem, towarzyszyli drużynom podczas uroczystego zamknięcia które zakończyło wspólne zdjęcie. Uczestnicy zgodnie podkreślali że jest to największy i najlepiej zorganizowany turniej branżowy w jakim brali udział. Organizatorzy już zapowiedzieli kolejne mistrzostwa za rok. Nagrody wręczali: Maciej Kwapisz – Dyrektor ds. finansowych PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów Łukasz Politański – Wiceprezydent Miasta Bełchatowa Oraz przedstawiciele sponsorów.

Zobacz: Galeria zdjęć z Mistrzostw: czwartekpiąteksobota

(zródło http://www.odlot.linuxpl.com)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.