XXV Mistrzostwa Polski Energetyków w Pool-Bilardzie

W pierwszy kwietniowy weekend zostały rozegrane XXV Mistrzostwa Polski Energetyków w Pool-Bilardzie pod patronatem Polskiego Związku Bilardowego i Federacji Sportowej Energetyk. Organizatorem tych prestiżowych zawodów było Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro. W mistrzostwach wystartowała czołówka bilardzistów z branży energetycznej reprezentujący największe grupy energetyczne w Polsce – PGE, TAURON, ENERGA oraz bilardziści z firm współpracujących z wymienionymi firmami.

PLAKAT_XXVMPE-Bilard-2018

 

Mistrzostwa zostały przeprowadzone w klubie bilardowym „SILVER CLUB” w Mikołowie, a ich uczestnicy mieli do dyspozycji trzynaście stołów bilardowych numer jeden w Europie niemieckiej marki Dynamic II. Zawody rozgrywano w grach indywidualnych w odmianę „ósemka” w kategoriach „amator” i „profi” oraz w grach deblowych w odmianę „dziewiątka” w jednej kategorii „open”.

Trzydniowe zmagania wyłoniły następujących zwycięzców:

GRY INDYWIDUALNE – kategoria PRO
1 miejsce – Tomasz Kalinowski (Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro)
2 miejsce – Daniel Karkoszka (TAURON Wytwarzanie S.A.)
3 miejsce – Janusz Zimoch (ENERGA – OPERATOR S.A.)
3 miejsce – Krzysztof Kaczmarczyk (TAURON Wytwarzanie S.A.)

GRY INDYWIDUALNE – kategoria AMATOR
1 miejsce – Janusz Stryjak (Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy S.A.)
2 miejsce – Marian Jambor (Energetyka Lubin sp. z o.o.)
3 miejsce – Albin Próchnicki (PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.)
3 miejsce – Jan Kopański (Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro)

GRY DEBLOWE – kategoria OPEN
1 miejsce – Tomasz Kalinowski, Daniel Karkoszka
2 miejsce – Janusz Zimoch, Wiesław Brzozowski
3 miejsce – Krzysztof Kaczmarczyk, Michał Lorens
3 miejsce – Tomasz Kosiński, Adam Kółko

Podczas Mistrzostw było wiele różnych ciekawych atrakcji. Po oficjalnej ceremonii otwarcia został rozegrany mecz pokazowy w odmianę „Dziewiątka”, w którym mieli zaszczyt wystąpić Janusz Zimoch (ENERGA – OPERATOR S.A., pierwszy mistrz Polski Energetyków w Pool-Bilardzie, uczestnik wszystkich dotychczasowych Mistrzostw Polski Energetyków w Pool-Bilardzie) oraz Izabela Łącka (zaproszona wyłącznie na mecz pokazowy, 13-krotna Mistrzyni Polski w Pool-Bilardzie, Mistrzyni Polski w odmianę „Dziewiątka” z 2017 r., Mistrzyni Polski w Snookera w grach deblowych z 2017 r.). Blisko godzinna potyczka przyniosła fantastyczne widowisko, w której zwycięzcą została Izabela wygrywając 5:3 po wręcz doskonałej i perfekcyjnej grze.

Wszyscy uczestniczy Mistrzostw otrzymali podczas otwarcia Mistrzostw pamiątkowe trofea sportowe i upominki bilardowe, natomiast podczas ceremonii zamknięcia najlepsza trójka zawodników w każdej kategorii otrzymała okazałe puchary oraz „dofundowane” bony na sprzęt i akcesoria bilardowe „przez i do” sklepu bilardowego Euro-Tech w Mysłowicach.

Podsumowując, XXV Mistrzostwa Polski Energetyków w Pool-Bilardzie przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier. Wydarzenie promujące markę TAURON zostało zarejestrowane i wyemitowane przez „Telewizję Regionalną TVT” patrona medialnego tego wydarzenia sportowego.

Zobacz:
(1) Krótki reportaż TVT (od 12 minuty i 39 sekundy)
(2) Pełny materiał filmowy, Mecz pokazowy, Galeria zdjęć, Szczegółowe wyniki – dostępne i przekazane na DVD wszystkim uczestnikom Mistrzostw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: