IX Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu

W dniach od 8 do 10 listopada br. w kręgielni Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych miały miejsce IX Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu organizowane przez Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro. Honorowy patronat tych zawodów objął Aleksander Wyra Burmistrz Miasta Łaziska Górne.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonali Michał Pańczyszyn (Dyrektor TAURON Wytwarzanie S.A. – Oddział Elektrownia Łaziska w Łaziskach Górnych) wygłaszając m.in. słowa „IX Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu uważam za otwarte” oraz Wojciech Drwięga (V-ce Dyrektor MOSiR Łaziska Górne) wykonując rzut otwarcia.

 

Do zawodów przystąpiło 42 zawodników reprezentujących łącznie 8 firm z branży energetycznej (EDF Polska Oddział Wybrzeże, EDF Polska Oddział Rybnik, PGE Dystrybucja Oddział Łódź, Fundacja EDF Rybnik, PKP Energetyka, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wytwarzanie oraz gospodarze Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro), którzy zostali przydzieleni do jednej z trzech kategorii: open kobiet oraz mężczyzn M1 i M2. Zawodnicy mieli do dyspozycji 6 torów bowlingowych.

W pierwszym dniu zawodów przeprowadzone zostały gry eliminacyjne, na które składały się rozgrywki poranne (3 pełne gry) i wieczorne (3 pełne gry) przy ultrafioletowym świetle. Najlepszych dziesięciu zawodników z poszczególnych kategorii kwalifikowało się do gier finałowych, które miały miejsce drugiego dnia. O klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów gier eliminacyjnych i finałowych pomniejszona o jeden najsłabszy wynik z jednej pełnej gry.

W kategorii kobiet na pierwszym miejscu znalazła się zawodniczka reprezentująca SSK Elektro – Iwona Wojtas, która w również w kategorii pań uzyskała największą liczbę punktów (218) w jednej pełnej grze. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się zawodniczki TAURON Wytwarzanie S.A. – Aleksandra Gonsior Śleziona oraz Magdalena Starczyk.

Kategoria open pań (najlepsza piątka):
1 miejsce – Iwona Wojtas (SSK Elektro) – 1503 (pkt.)
2 miejsce – Aleksandra Gonsior Śleziona (TAURON Wytwarzanie) – 1465
3 miejsce – Magdalena Starczyk (TAURON Wytwarzanie) – 1341
4 miejsce – Grażyna Mikuta (EDF O/Wybrzeże) – 1319
5 miejsce – Urszula Bożek (SSK Elektro) – 1296

Bardzo zacięta rywalizacja miała miejsce w kategorii panów M-2 o miejsce 2-5, bo miejsce pierwsze i tytuł Mistrza Polski Energetyków w Bowlingu pewnie uzyskał Jerzy Lidzbarski (EDF Polska O/Wybrzeże). Na miejscu drugim uplasował się Jarosław Załoga (TAURON Obsługa Klienta). Natomiast najniższy stopnień podium zarezerwował sobie Roman Węglorz (PKP Energetyka), który wyprzedził o raptem 2 punkty zawodnika z czwartego miejsca i o trzy punkty piątego uczestnika Mistrzostw.

Kategoria mężczyzn M-2 (najlepsza piątka):
1 miejsce – Jerzy Lidzbarski (EDF O/Wybrzeże) – 1721
2 miejsce – Jarosław Załoga (TAURON Obsługa Klienta) – 1594
3 miejsce – Roman Węglorz (PKP Energetyka) – 1554
4 miejsce – Mariusz Kubica (TAURON Wytwarzanie) – 1552
5 miejsce – Jerzy Szlezinger (Fundacja EDF Rybnik) – 1551

W kategorii panów M-1 pewnie zwyciężył Artur Stabik uzyskując tytuł Mistrza Polski Energetyków (TAURON Wytwarzanie) notując przy tej okazji największą (279) liczbę punktów w jednej pełnej. Drugie miejsce dla Ireneusza Wanczury (TAURON Wytwarzanie), natomiast trzecia lokata dla Pawła Kubisia (TAURON Obsługa Klienta).

Kategoria mężczyzn M-1 (najlepsza piątka):
1 miejsce – Artur Stabik (TAURON Wytwarzanie) – 1859
2 miejsce – Ireneusz Wanczura (TAURON Wytwarzanie) – 1765
3 miejsce – Paweł Kubiś (TAURON Obsługa Klienta) – 1688
4 miejsce – Paweł Kozok (TAURON Wytwarzanie) – 1587
5 miejsce – Christopher Naprawca (Fundacja EDF Rybnik) – 1582

W klasyfikacji drużynowej, w której były liczone wszystkie punkty pięciu najlepszych zawodników jednej drużyny uzyskanych w grach eliminacyjnych. Na miejscu pierwszym ekipa TAURON Wytwarzanie S.A. Miejsce drugie przypadło zawodnikom Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego Elektro. Miejsce trzecie dla EDF Polska Oddział Rybnik.

Klasyfikacja drużynowa (najlepsza piątka):
1 miejsce – TAURON Wytwarzanie – 5461
2 miejsce – Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Elektro – 4693
3 miejsce – EDF Polska Oddział Rybnik – 4560
4 miejsce – TAURON Obsługa Klienta  – 4404
5 miejsce – Fundacja EDF Rybnik – 4372

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali z rąk organizatora atrakcyjne trofea sportowe oraz bony wartościowe do sklepu sportowego.

Reasumując, IX Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu zakończyły się sukcesem sportowym i organizacyjnym. Wszyscy zawodnicy wspaniale integrowali się podczas gier i uroczystej kolacji. Warto tutaj jeszcze dodać sprawną obsługę sędziowską Ireneusza Wanczury, który obok udziału w Mistrzostwach w ekspresowym tempie zliczał wszystkie wyniki zarówno indywidualne, jak i drużynowe.

Poprawiono rekordy w klasyfikacji największej liczby punktów uzyskanej w jednej pełnej grze zarówno w kategoriach pań i panów. W klasyfikacji panów wyśrubowany rekord z VI Mistrzostw  wynoszący 265 punktów należący do Jerzego Szlezingera został poprawiony przez Artura Stabika o 14 punktów i obecnie wynosi aż 279 punktów. Natomiast w kategorii pań dotychczasowy rekord Anny Dychtoń ustanowiony podczas II Mistrzostw wynoszący 209 punktów został poprawiony o 9 punktów przez Iwonę Wojtas i obecnie wynosi 218 punktów.

Uczestnicy Mistrzostw prezentują coraz lepsze umiejętności, czego efektem są poprawiające się wyniki indywidualne oraz wyniki drużynowe.

Ogromne podziękowania za wsparcie Mistrzostw kierowane są do TAURON Wytwarzanie S.A., Kliniki Okulistycznej LENS-MED z Tychów i Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego VIRMAN z Łazisk Górnych.

Już teraz wszystkich informujemy o następnych, tym razem jubileuszowych X Mistrzostwach Polski Energetyków w Bowlingu, które odbędą się w dniach 7-9 listopada 2018 roku. Serdecznie i gorąco zapraszamy. Będzie “na bogato”.

Zobacz:
(1) Pełna klasyfikacja drużynowa
(2) Wyniki gier finałowych – wszystkie kategorie
(3) Wyniki gier – kategoria KOBIET OPEN
(4) Wyniki gier – kategoria MĘŻCZYZN M-2
(5) Wyniki gier – kategoria MĘŻCZYZN M-1

Jedna myśl w temacie “IX Mistrzostwa Polski Energetyków w Bowlingu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uzupełnij działanie matematyczne (wpisz liczbę) *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.