XVI Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie

Od 23 do 24 września br. w ośrodku sportowym „Tenis Sport Center” w Gliwicach miały miejsce XVI Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie. W mistrzostwach wystartowali tenisiści z następujących firm: TAURON Polska Energia, TAURON Wytwarzanie, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, ELTUR – SERWIS, Spółka Energetyczna Jastrzębie, RAFAKO, ENERGA-OPERATOR, ENERGA-OPERATOR Eksploatacja Płock, TAURON Dystrybucja Oddział w Krakowie, TAURON Dystrybucja Oddział w Bielsku Białej, PGNiG TERMIKA, PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko-Kamienna.

Wszyscy zgłoszeni uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe, do i powyżej 45 lat. Mecze eliminacyjne i finałowe rozgrywano do dwóch wygranych setów od stanu 2:2 w gemach, przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywano super tie-break.

XVIHaloweMPE-Tenis (7)
XVIHaloweMPE-Tenis (6)
XVIHaloweMPE-Tenis (5)
XVIHaloweMPE-Tenis (4)
XVIHaloweMPE-Tenis (3)
XVIHaloweMPE-Tenis (2)
XVIHaloweMPE-Tenis (1)
XVIHaloweMPE-Tenis (24)
XVIHaloweMPE-Tenis (23)
XVIHaloweMPE-Tenis (22)
XVIHaloweMPE-Tenis (21)
XVIHaloweMPE-Tenis (20)
XVIHaloweMPE-Tenis (19)
XVIHaloweMPE-Tenis (18)
XVIHaloweMPE-Tenis (17)
XVIHaloweMPE-Tenis (16)
XVIHaloweMPE-Tenis (15)
XVIHaloweMPE-Tenis (14)
XVIHaloweMPE-Tenis (13)
XVIHaloweMPE-Tenis (12)

Najlepiej dysponowanym zawodnikiem w kategorii „młodziaków” był Piotr Gołębiowski ubiegłoroczny zwycięzca Mistrzostw, który nie doznał podczas Mistrzostw żadnej porażki, a w wielkim finale pokonał 2:0 (7:6, 6:3) Adama Umnickiego czterokrotnego zwycięzcę tej kategorii w latach 2011-2014. Na trzecim miejscu ex-aequo Wojciech Chocholski, który pojawił się w Mistrzostwach po trzyletniej przerwie spowodowanej kontuzjami oraz tradycyjnie Piotr Jackowiak, który uległ 4:10 w super-tiebreak’u w meczu półfinałowym z przyszłym Mistrzem.

Najlepsza czwórka w kategorii „do 45 lat”.
1 miejsce – Piotr Gołębiowski (TAURON Polska Energia)
2 miejsce – Adam Umnicki (TAURON Sprzedaż)
3 miejsce – Piotr Jackowiak (ELTUR – SERWIS), Wojciech Chocholski (ENERGA-OPERATOR Eksploatacja Płock)

Kategoria „starszych panów” to nadal „teatr jednego aktora” Waldemara Butanowicza, który jest poza zasięgiem wszystkich uczestników i pewnie zwyciężył w meczu finałowym 2:0 (6:2, 6:2) czwarty raz z rzędu z Danielem Sierakowskim. Najniższy stopień podium ponownie dla “górala” Tadeusza Michałczaka oraz Ryszarda Koniecznego (po raz pierwszy na podium podczas Halowych Mistrzostw).

Najlepsza czwórka w kategorii „powyżej 45 lat”.
1 miejsce – Waldemar Butanowicz (Spółka Energetyczna Jastrzębie)
2 miejsce – Daniel Sierakowski (TAURON Wytwarzanie)
3 miejsce – Ryszard Konieczny (RAFAKO), Tadeusz Michałczak (TAURON Dystrybucja Oddział w Krakowie)

Uczestniczy Mistrzostw otrzymali podczas uroczystej pamiątkowe zestawy upominków, a najlepsi z każdej kategorii – okazałe trofea sportowe i bony wartościowe.

Podsumowując, XVI Halowe Mistrzostwa Polski Energetyków w Tenisie przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier. Ale to wszystko nie wydarzyłoby się, gdyby nie wsparcie TAURON Wytwarzanie S.A. i organizatora Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne „Elektro”. Krótko mówiąc, po raz kolejny impreza bardzo udana i już teraz wszyscy chętni tenisiści powinni rezerwować następny termin (29-30 wrzesień 2017 r.), aby w niej wystartować. Do zobaczenia za rok również w Gliwicach.

Galeria zdjęć dostępna pod niniejszym linkiem: https://www.ssk-elektro.pl/?q=content/xvi-halowe-mistrzostwa-polski-energetyk%C3%B3w-w-tenisie

Szczegółowe wyniki gier eliminacyjnych oraz finałowych są dostępne w załącznikach.