XII Mistrzostwa TAURON Wytwarzanie S.A. w Tenisie Ziemnym

11 czerwca br. w Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym „Żabka” w Łaziskach Górnych sportowym miały miejsce XII Mistrzostwa TAURON Wytwarzanie S.A. w Tenisie Ziemnym. Mecze eliminacyjne zostały rozegrane w 4 grupach systemem „każdy z każdym”, z których najlepsza dwójka tenisistów awansowała do fazy finałowej, gdzie wpierw miały miejsce pojedynki ćwierćfinałowe i półfinałowe, a ich zwycięzców, jak i przegranych czekał jeszcze jeden najważniejszy mecz, jakim był finał i mecz o 3 miejsce. Wszystkie mecze zarówno eliminacyjne i finałowe rozgrywano do dwóch wygranych setów od stanu 2:2 w gemach, przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywano „super tie-break”.

Całodniowe zmagania wyłoniły zwycięzcę. Tym razem tytuł mistrzowski powędrował do Michała Plewika, który zdecydowanie pokonał 2:0 (6-3,6-4) Włodzimierza Koziarza. W meczu o trzecie miejsce Piotr Kucjas pewnie wygrał 2:0 (6-2,6-3) z Władysławem Mitką, który był „jedną nogą w finale”. W meczu półfinałowym w decydującym secie super tiebreakowym prowadził już 9-7. Niestety kolejne cztery piłki padły łupem Włodka, który ponownie awansował do najważniejszego meczu Mistrzostw.

Wielką niespodziankę sprawiła Aleksandra Gonsior Śledziona. Jako „rodzynek” Mistrzostw awansowała z drugiego miejsca do fazy finałowej, notując w grach eliminacyjnych dwa zwycięstwa z Tadeuszem Wierzchowskim 2:1 (6-4, 3-6, 10-3) i z Dariuszem Olejem 2:0 (7-6, 6-4) i jedną porażkę z Włodzimierzem Koziarzem 0:2 (3-6, 3-6). W pojedynku ćwierćfinałowym musiała uznać wyższość zwycięzcy Mistrzostw przegrywając 0:2 (2-6, 2-6).

Klasyfikacja końcowa (najlepsza ósemka):
1 miejsce – Michał Plewik
2 miejsce – Włodzimierz Koziarz
3 miejsce – Piotr Kucjas
4 miejsce – Władysław Mitka
5 miejsce – Krzysztof Strzoda, Jerzy Kiełbasa, Dariusz Warchoł, Aleksandra Gonsior Śleziona

Podsumowując, XII Mistrzostwa TAURON Wytwarzanie S.A. w Tenisie Ziemnym przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier, gdzie o wygranym secie decydowały punkty tie-break’a i super tie-break’a, a wygranym gemie punkty uzyskane nawet po kilku równowagach. Najlepsi tenisiści Mistrzostw otrzymali z rąk organizatora okazałe trofea sportowe i nagrody rzeczowe.