III Deblowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym o Puchar Prezesa SSK ELEKTRO

21 maja br. w Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym „Żabka” w Łaziskach Górnych zostały rozegrane III Deblowe Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym o Puchar SSK Elektro. Organizatorem Mistrzostw było Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne „ELEKTRO”. Ponownie do tenisowej imprezy zgłosił się komplet 32 uczestników, najlepszych i czołowych tenisistów powiatu mikołowskiego i okolic.

Eliminacje zostały rozegrane w czterech grupach systemem „każdy z każdym”, gdzie najlepsze dwie pary deblistów z każdej grupy awansowały do fazy finałowej, w której wpierw miały miejsce pojedynki ćwierćfinałowe, półfinałowe i na zakończenie mecze o miejsce pierwsze i trzecie. Wszystkie gry zarówno eliminacyjne i finałowe rozgrywano do dwóch wygranych setów od stanu 2:2 w gemach, przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywano „super tie-break”.

Bez porażki do gier finałowych z pierwszych miejsc w grupie awansowali Piotr Słotwiński, Tomasz Dąbrowski, Tadeusz Mania – Adil Hilmi oraz Norbert Kittel – Henryk Bojdoł. W gronie finalistów tylko z jedną porażką na koncie znaleźli się również Mirosław Śledź – Marek Rajwa, Grzegorz Kida – Krzysztof Jakubaszek, Michał Kittel – Daniel Konrad, Krzysztof Duda – Marcin Cieśla oraz Robert Ablewski – Andrzej Rosół. Ci ostatni awansowali do ćwierćfinału dzięki lepszemu bilansowi setów, a dosłownie raptem o jeden set wyprzedzili tenisistów Marek Koźlik – Bogdan Wesołowski.

IIIDebloweMistrzostwa2016 (12)_resize
IIIDebloweMistrzostwa2016 (10)_resize
IIIDebloweMistrzostwa2016 (7)_resize
IIIDebloweMistrzostwa2016 (3)_resize
IIIDebloweMistrzostwa2016 (1)_resize
IIIDebloweMistrzostwa2016 (48)_resize
IIIDebloweMistrzostwa2016 (46)_resize
IIIDebloweMistrzostwa2016 (45)_resize
IIIDebloweMistrzostwa2016 (42)_resize
IIIDebloweMistrzostwa2016 (41)_resize
IIIDebloweMistrzostwa2016 (27)_resize
IIIDebloweMistrzostwa2016 (26)_resize
IIIDebloweMistrzostwa2016 (22)_resize
IIIDebloweMistrzostwa2016 (17)_resize
IIIDebloweMistrzostwa2016 (16)_resize

Wszystkie pojedynki fazy pucharowej były bardzo zacięte, w których w większości o zakończeniu gema decydował „złoty punkt”. W ćwierćfinałach doszło do kilku niespodzianek. Dwie faworyzowane pary (Norbert Kittel – Henryk Bojdoł oraz Mirosław Śledź – Marek Rajwa) doznały porażek w trzecim decydującym secie rozgrywanym „super-tiebreak’iem”. Niestety przegrana na tym etapie rozgrywek wyeliminowały tych tenisistów z dalszej części rozgrywek plasując ich i tak na wysokim piątym miejscu. Przed rozpoczęciem kolejnych gier nikt nie przypuszczał, że półfinały będą aż tak zacięte, gdzie o awansie zadecydowały również punkty „super tie-break’a”. Finalistami zostali para Kittel – Konrad, którzy pokonali swoich rywali (Kida –Jakubaszek) 2:1 w setach (6:4, 4:6, 10:7). Podobny los dotknął również tenisistów Mania – Hilmi ulegli 0:2 tenisistom Słotwiński – Dąbrowski.

W małym finale (walka o 3 miejsce) wygrali 2:0 (7:5, 6:3) debliści Tadeusz Mania – Adil Hilmi, którzy tym sposobem uplasowali się na najniższym stopniu podium podczas tegorocznych Mistrzostw. W meczu głównym Mistrzostw perfekcyjna gra Piotra i Tomasz dała prowadzenie już od samego początku, które w miarę kolejnych zaciętych wymian powiększało się o ważne punkty i przyniosło wysoką pewną i efektowną wygraną 2:0 (6:4, 6:3) z bardzo groźnym i nieobliczalnym rywalem, jakimi byli Michał i Daniel. W ten sposób Piotr Słotwiński i Tomasz Dąbrowski mogli w geście triumfu wnieść w górę puchar będący nagrodą dla mistrzowskiej pary deblistów.

Podsumowując, III Mistrzostwa w Tenisie Ziemnym o Puchar Prezesa SSK-Elektro przeprowadzone zostały w znakomitej atmosferze, było bardzo wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie gier. Większość pojedynków fazy eliminacyjnej, jak i pucharowej były bardzo zaciętych, w których w większości o zakończeniu gema decydował „Złoty punkt”. Ponadto, wszyscy uczestnicy mieli zapewniony szeroki wachlarz zimnych napojów oraz konsumpcję w postaci świeżych owoców, drobnych przekąsek i dań serwowanych na gorąco. Cieszącym faktem było rozegranie i zakończenie wszystkich pojedynków tenisowych przy znakomitych warunkach pogodowych.

Najlepsi tenisiści Mistrzostw (pierwsza trójka) otrzymali z rąk Aleksandra Wyry (Burmistrz Miasta Łaziska Górne), Henryka Zientka (Prezes Zarządu VIRMAN Sp. z o.o.) i Tomasza Kalinowskiego (Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego Elektro) puchary oraz nagrody rzeczowe (akcesoria tenisowe).

Impreza była współfinansowana również ze środków otrzymanych z Urzędu Miasta Łaziska Górne w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. To wydarzenie sportowe nie miało by również miejsca, gdyby nie pomoc i przychylność kilku sponsorów i partnerów takich jak VIRMAN Sp. z o.o., Fundacja przy Oddziale Elektrownia Łaziska PRO-EKO oraz Lensmed sp. z o.o. – Okulistyka zabiegowa i diagnostyka.

Końcowa klasyfikacja (najlepsza czwórka):
1 miejsce – Piotr Słotwiński, Tomasz Dąbrowski
2 miejsce – Michał Kittel, Daniel Konrad
3 miejsce – Tadeusz Mania – Adil Hilmi
4 miejsce – Krzysztof Jakubaszek, Grzegorz Kida

Galeria zdjęć z Mistrzostw: https://www.ssk-elektro.pl/?q=content/iii-deblowe-mistrzostwa-w-tenisie-ziemnym-o-puchar-prezesa-ssk-elektro#overlay-context=content/iii-deblowe-mistrzostwa-w-tenisie-ziemnym-o-puchar-prezesa-ssk-elektro%3Fq%3Dcontent/iii-deblowe-mistrzostwa-w-tenisie-ziemnym-o-puchar-prezesa-ssk-elektro